Güçlü Markalar, Doğru Tercihler…

 

Erkos Çevre ve İş Güvenliği A.Ş., 08 Mart 2008 tarihinde, Kimya Mühendisi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları olan Burak Ertek ve Kaan Kostak tarafından İzmir’de kurulmuştur. 2013 yılında Tuğrul Süner şirket ortağı olarak ekibe katılmıştır.

 

Endüstriyel tesislerde tehlikeli kimyasal sıvıların dökülmesi ile oluşan çevresel risklerin önlenmesi ve müdahalesinde dünyada ilk ve en büyük üreticisi olan NewPig markasının Türkiye Distribütörü Aytekin-Serol A.Ş. ile iş ortaklığımız sonucunda NewPig’in Ege Bölge Yetkili Dağıtıcısı olarak faaliyetlerimize başladık. Müşterilerimizin talepleri ve büyüme hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyen yıllarda, önce Marmara Bölgesinde hizmet verebilmek için İstanbul satış ofisimizi, ardından İç Anadolu Bölgesine hizmet verebilmek için Ankara satış ofisimiz faaliyete geçirdik. Aytekin-Serol A.Ş. ile iş ortaklığımızın daha da büyümesi ve gelişmesi çerçevesinde JUBA İş Eldivenleri, Towa İş Eldivenleri ve ST İş eldivenlerinin Türkiye Tek Yetkili Dağıtıcısı olarak tedarik hizmeti vermeye başladık. Ürün kalitesine ve çeşitliliğine önem veren markaların müşterilerimize ulaştırılması konusunda hassasiyetimiz, güçlü stok avantajımız sayesinde, zamanında tedarik ve hızlı teslimat, nitelikli teknik desteğimiz ve saha analizlerimiz sonucu müşterilerimizin tercih ettiği güvenilir tedarikçi firma haline geldik.

 

Ekibimizdeki çalışma arkadaşlarımızın teknik yeterliliklerini üst seviyede tutmak, ürünlerimizin sahip olduğu tüm standartlara hakim ve işletmelerdeki risklere göre koruyucu donanım seçiminde uzman görüşe sahip olabilmeleri için eğitimlerimize çok önem veriyoruz. Özellikle iletişim ve kişisel gelişim alanında gerçekleştirdiğimiz şirket içi eğitimlerimiz ile, çalışanlarımızın kariyer hedeflerini belirlemelerine, şirket içerisinde dikey yükselme ile hedeflerine ulaşmalarına imkan tanıyan bir altyapıya sahip olduğumuza inanıyoruz. Mutlu Çalışan eşittir Mutlu Müşteri bilinci ile, tüm ekip arkadaşlarımızın sağlıklı, huzurlu ve adaletli bir ortamda kariyerlerine devam edebilmelerini sağlamaya azami gayret ediyoruz.

 

Tecrübemiz ve müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda, güçlü ve büyük markaların, global pazarda piyasaya sundukları iş güvenliği uygulamaları kapsamında kullanılan ekipmanları portföyümüze katmaya devam ediyoruz;

Sırasıyla Türkiye Tek Yetkili Distribütörlüğünü yaptığımız markalarımız;

Swissone Safety– İş Gözlükleri, KNUFFI – Kenar Köşe Koruyucular, BEIAN-LOCK – Etiketleme Kilitleme Ekipmanları, Nettuno – Endüstriyel Cilt Bakım ve Temizleme Ürünleri,

Ayrıca MPM – Koruyucu Bariyerler, NOTRAX Kayma ve Yorgunluk Önleyici Zemin Ürünlerinin Türkiye Yetkili Dağıtıcısı olarak, portföyümüzü büyütmeye devam ettik. 

 

2019 yılında, iş kıyafeti ile kimyasal ve tozdan koruyucu tulum alanında Yerli Üretim payını arttırmak, gerek iç piyasada gerekse yabancı ülkelere ihracat amacıyla Aytekin Serol A.Ş. ortaklığı ile PUNTA  Kişisel Koruyucu Donanımları A.Ş ‘ni kurduk. Yatırımını yaptığımız bir hattımızda PUNTA markası ile uluslararası akredite kuruluşlarından belgemizi alarak toz ve kimyasal koruyucu özellikte lamineli nonwoven kumaştan tulum üretimine ve satışına başladık.  Diğer bir hattımızda dokuma ve örme kumaş işleyerek iş kıyafetleri üretimi gerçekleştirdik. Daha ilk yılımızda İspanya’ya iş kıyafeti ihracatımızı yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Üretimini yaptığımız ürün çeşitliliğimizi arttırarak uluslararası pazarda daha fazla ihracat yapmak en büyük hedefimizdir.

 

Markalaşmaya verdiğimiz önem sebebi ile, kişisel koruyucu ekipmanların yurtiçi ve yurtdışı pazar payını arttırmak amacıyla PEPREQ  markasının tescilini aldık ve yurtdışındaki ülkelerde de tescili için başvurumuzu yaptık.  İlk etapta kulak koruyucular kapsamında, kulak tıkaçları ve baş bantlı kulak koruyucu ekipmanları PEPREQ markası ile piyasaya kazandırdık. PEPREQ markasının diğer koruyucu donanım çeşitleri içinde ürün geliştirme departmanımız sürekli çalışmaya devam ediyor ve yeni ürünleri portföye kazandırmayı hedefliyor.

 

14 yıllık tecrübemizle, sadece satış firması değil, çözüm ortağı olarak hizmet vermeyi misyon haline getirmiş bir kurum olmaya çalışıyoruz. Faaliyet konumuz kapsamında olan ürünlerle ilgili eğitim, seminer ve saha çalışmaları ile müşterilerimize destek vererek, sektörde örnek gösterilecek bir firma olmak bizim öncelikli hedefinizi oluşturmaktadır.

 

Vizyonumuz;

Kurum içi faaliyet alanlarında; Nitelikli, eşitlikçi ve katılımcı insan kaynakları politikası, şeffaf şirket içi denetim mekanizması, yüksek motivasyon sağlama ve sürekli gelişime bağlı yüksek verim anlayışıyla, kurumsal kültürün benimsenmesi ve korunmasına önem vermektir.

Kurum dışı faaliyet alanlarında; Kurum kültürüne paralel olarak, büyüme hedeflerini gerçekleştirirken önem verdiği değerleri koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı yaklaşımıyla, Türkiye ve dünya pazarında kendi alanında öncü olmaktır.

 

Misyonumuz;

Ülkemiz ve dünyada İş Sağlığı ve Güvenliği uygulamaları için kullanılan ekipmanların tedarikini gerçekleştirirken, yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerini ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile yürüterek, katma değeri yüksek, yenilikçi ve güvenilir ürün ve çözümler sunmak, kendi ürettiğimiz markalar ile küresel hedeflerine marka bilinirliğini artırarak hedeflerine başarı ile ulaşan bir kurum olmaktır.